2.8. Logowanie do rejestratora BCS przez smartfon z systemem Windows Phone 8.1

Ten artykuł jest fragmentem z przewodnika „Instrukcja konfiguracji rejestratora BCS”. Kliknij tutaj i zakup pełną wersję przewodnika w promocyjnej cienie 35 zł. Pełna wersja jest dostępna w wygodnym do wydruku formacie PDF i zawiera dodatkowe informacje o uruchomieniu dostępu przez zewnętrzną sieć internetową.

Program DMSS dedykowany jest dla urządzeń mobilnych typu smartfon lub tablet z systemem Windows Phone i pozwala na podgląd wideo z rejestratorów BCS oraz kamer IP marki BCS. Program DMSS działa na systemach: Windows Phone 7, Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Windows Phone 10. Program DMSS dla systemów Windows Phone umożliwia podgląd na żywo (live) oraz sterowanie kamerami obrotowymi PTZ. W programie DMSS nie ma funkcji odtwarzania z archiwum i nie ma funkcji jednoczesnego wyświetlania kilku kamer. DMSS obsługuje tylko połączenie bezpośrednie do rejestratora BCS (nie ma obsługi Chmury P2P).

W urządzeniu z systemem Windows Phone włącz sklep z aplikacjami, następnie wyszukaj i zainstaluj aplikację o nazwie DMSS (nie pomyl się z inną wersją wDMSS).

Uruchom aplikację DMSS. Kliknij na ikonkę … znajdującą się w prawym dolnym rogu.

1_windows_phone_dmss

Wybierz zakładkę advanced.

2_rejestrator_bcs_windows_phone_dmss

W zakładce Advanced dostępne są 3 karty:

– Device Manage: pozwala dodawać i edytować informacje o rejestratorach i kamerach

– Favorite Manage: pozwala edytować i usuwać ulubione tryby podglądu

– Local Settings: pozwala edytować lokalne parametry programu (ustawiać prędkość ruchów dla kamer obrotowych PTZ, wybierać rodzaj strumienia główny/dodatkowy, włączać dźwięki, włączać zabezpieczenie programu DMSS hasłem)

Na tym etapie musisz dodać nowy rejestrator więc wybierz kartę Device Manage (karty zmienia się poprzez przesuwanie ekranu w prawo lub llewo). Następnie dodaj nowe urządzenie do aplikacji, aby to zrobić kliknij przycisk +add.

3_dmss_dodanie_rejestratora_bcs

Wypełnij formularz:

Device Name (Nazwa) – wpisz dowolną nazwę,

Adress (Adres) – wpisz adres rejestratora (jeśli go nie zmieniałeś wpisz domyślny 192.168.1.108),

Port – wpisz port TCP (jeśli go nie zmieniałeś to wpisz domyślny 37777),

User name (Nazwa użytk.) – wpisz login do rejestratora (domyślny login do admin),

Password (Hasło) – wpisz hasło do rejestratora (domyślne hasło to admin),

Channel No. (Liczba kanałów) – możesz podać liczbę kanałów obsługiwanych przez rejestrator, ale nie jest to wymagane bo przy pierwszym połączeniu program sam zaktualizuje liczbę kanałów.

Po wypełnieniu w/w pól zatwierdź przyciskiem Save (w dole ekranu).

4_windows_phone_dmss_adres_ip

Nowe urządzenie zostało dodane i jest widoczne w menadżerze urządzeń. Aby przejść do karty podglądu kliknij przycisk wstecz.

5_windows_phone_dmss_manadzer_urzadzen

Aby wybrać kamerę do wyświetlenia użyj przycisku + lub przycisku wyboru kamer.

6_windows_phone_dmss_wyswietlenie_kamer

Z listy kamer wybierz tę, która ma być wyświetlona.

7_windows_phone_dmss_lista_kamer

Wybrana w poprzednim kroku kamera zostaje wyświetlona. Aby wyświetlić inną kamerę użyj przycisku wyboru kamery, lub przycisków numerycznych 1, 2, 3, 4. Jeśli rejestrator obsługuje większą liczbę kanałów niż 4, to przyciski numeryczne możesz przewijać i uzyskać dostęp do przycisków 5, 6, 7, 8, itd…

8_rejestrator_bcs_podglad_na_windows_phone_dmss

>>> Przeczytaj kolejny rozdział przewodnika: 3. Konfiguracja dostępu do rejestratora BCS przez internet

Ten artykuł jest fragmentem z przewodnika „Instrukcja konfiguracji rejestratora BCS”. Kliknij tutaj i zakup pełną wersję przewodnika w promocyjnej cienie 35 zł. Pełna wersja jest dostępna w wygodnym do wydruku formacie PDF i zawiera dodatkowe informacje o uruchomieniu dostępu przez zewnętrzną sieć internetową.